Dlaczego scrooge był złym człowiekiem

Pobierz

Nie przejmował się losem innych ludzi ale w głębi duszy pewnie czuł się samotny i nieszczęśliwy.Wyjaśnij dlaczego Scrooge nie nawidził świat.. Ebenezer Scrooge, główny bohater filmu pt. ,,Opowieść Wigilijna'' był złym człowiekiem, z tego powodu, że w dzieciństwie został odrzucony przez ojca, a jedyną, bliską mu i życzliwą osobą była siostra - Fan, która przedwcześnie zmarła zostawiając jednocześnie swego syna, Freda, siostrzeńca Scrooge׳a.. Uważał biedniejszych ludzi od siebie za głupich.. Jednakże, w pewną noc wigilijną, w domu Scrooge'a coś się wydarzyło.. Najnowsze pytania w kategorii Język Polski .. Po zmianie stał się bardziej otwarty na ludzi, współczujący, wrażliwy, nie dbał już tak bardzo o pieniądze :)Ebenezer Scrooge był skąpym i złym człowiekiem,do wszystkich miał o coś pretensje,w zwłaszcza w dzień Bożego Narodzenia ,kiedy to ludzie w przeciwieństwie do niego cieszyli się i zabierali sie do świątecznych przygotowań,aby Wigilię spędzić w gronie z najbliższymi.Gdy jego siostrzeniec zaprosił go na Wigilię,on w złości .Napisz jakim człowiekiem był Ebenezer Scrooge zanim przybyły do niego duchy.. Stał się wielbicielem świąt Bożego Narodzenia, hojnym darczyńcom, a na jego ustach znów zagościł uśmiech.Ebenezer Scroge był skąpym starszym panem, który nikomu nie pomagał, nie utrzymywał kontaktu z rodziną, był sknerą..

Ebenezer Scrooge był człowiekiem nie miłym.

Był właścicielem kantoru, a zatem miał duży majątek, którym z nikim się nie dzielił… Czytaj dalej →Jego egoizm, brak wszelkich głębszych uczuć oraz oziębłość emocjonalna, sprawiały, że był on całkowicie samotny.. Ta myśl, podobnie jak myśl o śmierci Tima, doprowadza go do rozpaczy.. STRESZCZENIE: Rozdział 1 Duch Marleya Ebenezer Scrooge byłScrooge po wizycie 3 duchów, które uświadomiły mu, jak złym człowiekiem był, ilu ludzi zranił i co może stać się z nim przez to po śmierci, bardzo się zmienił.. Jego spiczasty nos i podbródek wyglądały dość groźnie.. Scrooge zaczyna rozumieć, że jeśli się nie zmieni, umrze w samotności, a nad jego trumną nikt nie uroni nawet jednej łzy.. Dzięki pomocy duchów, które pokazały mu jego prawdziwe oblicze, potrafił i chciał się zmienić.Jego egoizm, brak wszelkich głębszych uczuć oraz oziębłość emocjonalna, sprawiały, że był on całkowicie samotny.. Oby nie!Ebenezer Scrooge pod wpływem wizyty duchów zmienił się diametralnie.. Po pierwsze czul sie odrzucony przez ojca, panicznie sie go bal.. Przeżycia z okresu dzieciństwa uczyniły z Ebenezera człowieka pracowitego i konsekwentnego w dążeniu do celu.Uważam, że to właśnie brak miłości w dzieciństwie uczynił Scrooge'a człowiekiem bezwzględnym..

Ebenezer Scrooge przed wizytą duchów był złym człowiekiem.

W głębi duszy był on samotny, a jego zachowanie wyrażało wołanie o pomoc.. Uważał biedniejszych ludzi od siebie za głupich.. Otóż, przybyła do niego zjawa jego dawnego wspólnika, która mu wytknęła to, iż jest złym człowiekiem.Scrooge widzi również cierpienie Boba nad grobem jego malutkiego synka.. Ze złości pomniejszał pensję swoim pracownikom.. Był tak chciwy, że mimo mroźnej zimy nie dokładał do pieca w swym kantorze.. Uważam, że warto zastanowić się nad własnym życiem i odpowiedzieć sobie na pytanie: Czy nie przypominamy momentami skąpego Scrooge'a?. Scrooge był złym człowiekiem.Ebenezer Scrooge pod wpływem wizyty duchów zmienił się diametralnie.Przed spotkaniem z duchami Scrooge był złym, zgorzkniałym człowiekiem.. Otóż, przybyła do niego zjawa jego dawnego wspólnika, która mu wytknęła to, iż jest złym człowiekiem.. Scrooge "był to skąpiec nad skąpce".. Po drugie, myslal ze nikt go nie kocha i nie potrzebuje.. Nie obchodził świąt Bożego Narodzenia.. Nie dostrzegał wokół siebie innych ludzi, nie umiał i nie chciał im pomagać.. Był właścicielem kantoru, a zatem miał duży majątek, którym z nikim się nie dzielił i sam oszczędzał.Był zwykłym materialistą, ponieważ w jego życiu nie było miejsca na rodzinę czy przyjaciół.. Z każdym groszem niechętnie się rozstawał, płacił małe pensje dla swoich pracowników..

Przed spotkaniem z duchami Scrooge był złym, zgorzkniałym człowiekiem.

A nawet ich nie miał, bo stracił swojego przyjaciela.. Ze złości pomniejszał pensję swoim pracownikom.. Dopiero magia Świąt Bożego Narodzenia spowodowała duchową przemianę.Gdy był mały ,był dobrym człowiekiem i kochał święta ,lecz później nie pamiętam dlaczego ale znienawidził święta .. Expert Odpowiedzi: 3126 0 people got help.. Był to właściciel kantoru, a zarazem skąpiec nad skapce, umiał on brać, ale nigdy nie dawać.. Głównym bohaterem książki pt. "Opowieść wigilijna" autorstwa Karola Dickensa był Ebenezer Scrooge .. Tę cechę można zauważyć w czasie rozmowy z kwestarzami, podczas której odmawia prośbom o jakiekolwiek wsparcie finansowe.Jakim człowiekiem był Ebenezer Scrooge?. Kolejnym argumentem jest to, ze wychowywal sie w rodzinie, w ktorej brakowalo prawdziwego ciepla i milosci.Najlepsza odpowiedź.. Ebenezer Scrooge był skąpym i złym człowiekiem,do wszystkich miał o coś pretensje,w zwłaszcza w dzień Bożego Narodzenia ,kiedy to ludzie w przeciwieństwie do niego cieszyli się i zabierali sie do świątecznych przygotowań,aby Wigilię spędzić w gronie z najbliższymi.Gdy jego siostrzeniec zaprosił .Ebenezer Scrooge był skąpym i złym człowiekiem,do wszystkich miał o coś pretensje,w zwłaszcza w dzień Bożego Narodzenia ,kiedy to ludzie w przeciwieństwie do niego cieszyli się i zabierali sie do świątecznych przygotowań,aby Wigilię spędzić w gronie z najbliższymi.Gdy jego siostrzeniec zaprosił go na Wigilię,on w złości odmówił,ponieważ nie cierpiał świąt.Nikt go .Ebenezer Scrooge przed wizytą duchów był złym człowiekiem..

Stał się złym człowiekiem bez duszy.Ebenezer Scrooge - charakterystyka.

Nie lubił rozmawiać.Według mnie Ebenezer Scrooge - główny bohater "Opowieści wigilijnej" Karola Dickensa nie był złym człowiekiem, chociaż samym wyglądem zewnętrznym wzbudzał strach w mieszkańcach Londynu, gdzie mieszkał i pracował.. Filmy.. Tego samego dnia do jego kantoru weszli ludzie zbierający datki na biednych.Scrooge był człowiekiem, który poza pieniędzmi nie widział nic.. Scrooge był złym człowiekiem.Ebenezer Scrooge, główny bohater "Opowieści wigilijnej" to stary skąpiec, który prowadzi w Londynie własny zakład handlowy.. Rzadko na nich gościł uśmiech.Moim zdaniem Scrooge przed wizytami duchów był złym człowiekiem.. Ebenezer Scrooge po przemianie podwyższył pensję swoim pracownikom.Ebenezer Scrooge był bogatym i chciwym starcem.. Po drugie, myslal ze nikt go nie kocha i nie potrzebuje.. Gdy proszono go o jałmużnę dla biednych, stanowczo odmówił.. Ebenezer Scrooge przed wizytą duchów był złym człowiekiem,nie obchodził świąt Bożego Narodzenia.. Gdy proszono go o jałmużnę dla biednych, stanowczo odmówił.. MiałGrafika.. Był człowiekiem w podeszłym wieku, chudym i siwym, miał sztywną postawę i wiecznie zaciśnięte sine wargi.. Po pierwsze czul sie odrzucony przez ojca, panicznie sie go bal.. Nie uznawał on świąt, więc gdy jego siostrzeniec zaprosił go na obiad w Wigilię świąt Bożego Narodzenia, Ebenezer odmówił.. Kolejnym argumentem jest to, ze wychowywal sie w rodzinie, w ktorej brakowalo prawdziwego ciepla i milosci.Scrooge stal sie chciwym i okrutnym czlowiekiem, poniewaz nie mial nadziei ze jego los sie odmieni.. Uważał, że samemu trzeba zarobić na pieniądze, i dlatego nie dał dla potrzebujących.śmierci, Scrooge pojmuje beznadziejność takiego trybu życia i nastawienia do innych ludzi, staje się z powrotem szczodrym, serdecznym człowiekiem, jakim był za młodu, przed śmiercią siostry, jedynej jak się zdawało osoby, która kiedykolwiek się o niego troszczyła.. Liczył tylko swoje pieniadze i sprawdzał ile ich przybyło.. Prosze o pomoc w karcie pracy .Odpowiedzi (1) Na początku był skąpy, chciwy, zachłanny, nieczuły, o kamiennym sercu.. Nie obchodził świąt Bożego Narodzenia..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt