Style komunikowania się test

Pobierz

(+test) Czy potrafisz słuchać aktywnie?. Rozróżniający .. • (+) Rzadko złościsz się na ludzi i łatwo Ci nad nimi zapanować.. • (-) Twoje wolne tempo działania może irytować niektóre osoby.. PoniŜej mamy 4 zdania, a do.. 5 technik (+test) Jak dogadać się z ludźmi?. Przewiń.. Bezpośredni.. Jesteś uprzejmy, uważnie słuchasz.. Odpowiedzi na udzielone pytania mają ułatwić określenie typu słuchacza i mówcy, jakim jesteś: agresor, gaduła, wszystkowiedzący, malkontent, milczek, dyplomata.wyniki testu: jaki jest twÓj styl?. Cierpliwy.. Jeśli tych odpowiedzi miałaś najwięcej, to trzymaj tak dalej!. Delikatny .. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. A - Analityk.. Otwarty na informacje.. Mówią w sposób cichy, poważny, przemyślany, modulując głos.Według Hartmana, kolor Czerwony jako dominujący wysypuję u około 25% badanych, Niebieski - 35%; Zielony (Biały) - 20%; i Żółty - 20%.. W tym kwestionariuszu nie ma dobrych i złych odpowiedzi.. Zdecydowany.. Przywódczy.. Głęboko przeżywający.. Zaznacz odpowiedz najbardziej do Ciebie pasującą - TAK/NIE.. Jesteś cierpliwy, dobrze radzisz sobie z sytuacjami konfliktowymi.. Silny .. Wymuszający.. Zastanów się, które z. nich najlepiej pasują do Ciebie, do tego co myślisz, co czujesz, jak się zachowujesz w kontak.Styl komunikacji odzwierciedla nasz styl zachowania w danej sytuacji..

Jaki posiadasz styl komunikowania się?

Podejrzliwysię pochylać do przodu, gdy rozmawia; porusza się ęć szybko i energicznie, mocno gestykuluje i utrzymuje ciągły kontakt wzrokowy; swoje opinie głosi w bezpośredni sposób; niewiele mówi o sprawach nieistotnych lub o uczuciach; popycha do działania; wyraża się dobitnie, używa bezpośredniego języka · Orientacja: działanieJaki posiadasz styl komunikowania się?. TEST 48 krótkich pytań.. Sposoby komunikacji z "trikami" Komunikacja niewerbalna.. Mimika, gesty, dystans, postawy… Lub od razu zakup kompendium wiedzy: 40-stronicowy e-book "Komunikacja międzyludzka" Komunikacja interpersonalna - ćwiczeniasię ludzi wyróżniła i opisała cztery typy: uległy, oskarżający, superracjonalny i rozkojarzony (Satir 1991).. 2 Obserwuj autora.Styl pierwszy (A) to partnerski.. TEST Agresor, wszechwiedzący, gaduła, milczek, malkontent i dyplomata.. Wyodrębniono sześć typów: agresor, gaduła, wszystkowiedzący, malkontent, milczek, dyplomata.kwestionariusz stylÓw komunikowania siĘ z innymi Ü Zastanów się nad każdym z podanych pytań/stwierdzeń i zakreśl tylko jedną literę: A , B , C lub D , odpowiadającą opisowi, który najbardziej do Ciebie pasuje.48) Czy okazujesz zniecierpliwienie, gdy rozmówca Twoim zdaniem zbyt wolno przekazuje interesujące Cię informacje (np. ponaglasz go)?. Łatwo się przystosowuje..

Pamiętaj, żeJaki posiadasz styl komunikowania się?

kaŜdego z nich 4 róŜne zakoń.. Dowiedz się kim jesteś.Cztery Typy Osobowości WG Hipokratesa‧Katarzyna Płuska‧Jaki Posiadasz Styl Komunikowania Się_ TestJaki posiadasz styl komunikowania się?. Spostrzegawczy.. Manipulujący.. Brakuje odpowiedzi.. Lubię działać.. Dbają o zrozumienie swoich wypowiedzi i nie podporządkowują się wymaganiom innych.1 Kwestionariusz stylu komunikacji Z każdego stwierdzenia wybierz jedno, które uważasz, że lepiej pasuje do twojej osobowości i zaznacz jego numer.. Style te charakteryzują się dużą niespójnością, szczególnie pomiędzy werbalną i niewerbalną warstwą komunikowania się i jako takie, utrudniają porozumienie.Jeśli skrzyżujemy te dwa wymiary to otrzymamy w macierzy cztery głowne style komunikowania się: Przyjaciele i analitycy, czyli osoby niepewne siebie, mające tendencję do niejednoznacznej komunikacji, w której niechętnie wyrażają swoje opinie.. Dyrygujący .. 2.c) musisz czuć się wygodnie, rozluźniony; potrafisz pracować zarówno przy muzyce, jak i w ciszy, jednak dekoncentrują cię negatywne uczucia innych, d) musisz czuć się wygodnie, rozluźniony; potrafisz pracować zarówno przy muzyce, jak i w ciszy, jednak dekoncentruje cię działalność i ruchy innych osób znajdujących się w tym samymWitaj Kubo, jest prosty test z zakresu stylów komunikowania oparty na teorii C.Junga..

Każdy z tych typów posiada inny styl komunikowania się.

Wypełnia sie go w 15 minut i można odnaleźć siebie w jednym z czterech typów komunikowania się (przyjacielskim, ekspresyjnym, analitycznym, kierowniczym).Style komunikacji - dyplomata • Unikasz otwartego mówienia o pragnieniach i uczuciach.. Dostosowuje się.. Następnie przejdź do wyników testu.. S TYLE KOMUNIKACJI.. Zaznacz, aby zobaczyć wynik.. Obserwujący.. To osoba, która oczekuje od nas konkretów i logiki naszej wypowiedzi.Lubi się dzielić .. Odpowiedzi na udzielone pytania mają ułatwić określenie typu słuchacza i mówcy, jakim jesteś.. Wrażliwy.. Stwierdzenia w parach nie są przeciwstawne, przy wyborze kieruj się pierwszym odruchem i intuicją.. Nie ma tutaj stylów lepszych i gorszych - wszystkie 4 są wyjątkowe.. Nadgorliwy..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt