Test z przepisów gry w tenisa stołowego

Pobierz

SL zaznacza w protokole meczu nazwisko pierwszego serwującego (w przypadku gry podwójnej również odbierającego).. Mecz tenisa stołowego składa się z setów których może być maksymalnie siedem w zależności od przyjętego wariantu.. Wzmacnia siłę kończyn górnych.. .Zadanie zostało sfinansowane ze środków Narodowego Instytutu Wolności.Kort tenisowy Pole do gry w tenisa ziemnego ma kształt prostokąta o wymiarach 23,77 m długości na 8,23 m (gra pojedyncza) lub 10,97 m (deble i mikst) szerokości.. Wszystkie przepisy gry pojedynczej odnoszą się także do gry podwójnej, z następującymi wyjątkami: Kolejność podawania w grze podwójnej.. Czy zawodnik w czasie gry może opierać się o stół .Play this game to review Physical Ed.. Zna podstawowe zasady BHP na lekcji z tenisa stołowego.. Głównie chodzi o to, by odbić piłeczkę tak, by przeleciała na drugą stronę stołu i odbiła się na połowie przeciwnika.Przepisy gry w tenisa stołowego określają jej wymiary - musi mieć 4 cm średnicy i masę 2,7 grama.. Z tego wpisu dowiesz się, jak serwować i poprawnie liczyć punkty w grze indywidualnej oraz deblowej.. Tenis stołowy - test - Quiz.. Tłumaczenie zawiera, w rozdziałach od 1 do 20, przepisy ujmujące wszystkie wymagania stawiane Sędziom oraz Zawodnikom.. Teraz już wiesz, jak wygląda sprzęt do uprawiania tenisa stołowego, pora abyś zapoznał się nieco z podstawowymi zasadami gry.Tenis stołowy, czyli popularny ping-pong, to niesamowicie dynamiczna dyscyplina..

5.Uczeń zna przepisy gry w tenisa stołowego.

Cele lekcji: Uczeń - umie ustawić się przy stole tenisowym - zna przepisy gry do tenisa stołowego - wyrabia współpracę w małych grupach - wyrabia poczucie współzawodnictwa Klasa: IVe Miejsce zajęć: sala gimnastyczna Pomoce: rakietki do tenisa stołowego, stół, piłeczkiW nowym roku szkolnym zostaną w naszej szkole stworzone możliwości do gry w tenisa stołowego.. Do ilu wygranych setów gramy w tenisa stołowego w rozgrywkach amatorskich.. Tenis stołowy - popularnie nazywany ping-pongiem - to jedna z najpopularniejszych gier na świecie.. Jaka jest wysokość siateczki do gry w tenisa stołowego.. Tenis stołowy - zasady, o których musisz pamiętać.. a) 3 .Test wiedzy o tenisie stołowym DRAFT.. Sprawność motoryczna.. 2.1.2 Powierzchnia gry nie obejmuje bocznych ścianek płyty stołu.. d_guzy .Przepisy gry podwójnej.. W grze deblowej akcja jest jeszcze szybsza, a przebieg gry zmienia .nauka stosowania zasad i przepisÓw gry - tenis stoŁowy STÓŁ Górna płaszczyzna stołu, zwana powierzchnią gry, powinna być prostokątem o długości 2,74 m oraz szerokości 1,525 m i powinna być usytuowana w pozycji poziomej na wysokości 76 cm powyżej powierzchni podłogi.PRZEPISY GRY W TENISA STOŁOWEGO..

Podstawowe zasady gry w tenisa stołowego.

Piłeczka może uderzyć o stół tylko raz (na połowie przeciwnika), niedozwolone jest odbijanie piłeczki z powietrza .z których rozpoczyna grę podrzucając dwukolorowy żeton, który powinien opaść na dłoń (nie na stół).. a) Francja b) Anglia c) Niemcy d) Włochy 2) Potoczna nazwa gry w tenisa stołowego to: a) kometka b) ping pong c) bing bong d) zbijak 3) Mecz tenisa stołowego dzieli się na: a) kwarty b) gemy c) sety d) połowy 4) Z ilu (maksymalnie) setów składa się mecz?. Nawet jeśli nigdy nie grałaś w ping-ponga, zasady gry w tenisa stołowego opanujesz w kilka minut.. Uczeń poprawia czas reakcji ( szybkość) Rozwija orientację wzrokowo- ruchową.. Zna wpływ rozgrzewki na dalszy ciąg zajęć.. Przykładowo, mecz do 3 wygranych setów może zakończyć się wynikiem 3:0, 3:1 lub 3:2.Tenis stołowy (znany też jako ping-pong) - gra, w której uczestniczą 2 (gra pojedyncza - singel) lub 4 osoby (gra podwójna - debel, mikst), polegająca na odbijaniu piłeczki rakietką tak, by przeleciała nad siatką lub obok siatki na drugą połowę stołu.. Przepisy gry w tenisa stołowego .. 71% average accuracy.. W ostatnich latach ITTF zmieniając przepisy usiłuje uczynić tenis stołowy dyscypliną1 1/28 spis treŚci zamiast wstĘpu przepisy gry w tenisa stoŁowego stÓŁ zestaw siatki piŁeczka rakietka definicje podanie odbiÓr porzĄdek w grze wymiana bez punktu (powtÓrzenie) wymiana z zaliczonym punktem set mecz procedura serwowania, odbioru i wyboru strony stoŁu niewŁaŚciwy porzĄdek podania i odbioru lub bŁĄd ustawienia przy stole przyŚpieszony system gry regulamin .W czasie meczu obowiązują "Przepisy gry w piłkę nożną", a nie przepisy gry w rugby, tenisa stołowego, czy pici polo na żużlu..

Zasady gry w tenisa stołowego.

Zapraszam do zadawania pytań i rozmów w temacie.. Biografie (310) Dla dzieci (1153) Edukacja (821) Filmy i seriale (6190) Finanse (124) Geografia (1506) Gry (2376) Gwiazdy (308) Historia (1844) Informatyka (472) Język polski .. test z literatury xx wiek darmowe testu wakacje harrypotter oskary wyścigi test z języka hiszpańskie .Zasady gry w tenisa stołowego zmieniały się wielokrotnie na przestrzeni ostatnich lat.. Para, która ma podawać w pierwszym gemie seta, ustala, który z partnerów będzie podającym, natomiast para przeciwna ustala podającego w drugim gemie.» Strona główna » Sport » Tenis stołowy » tenis.. a) Francja b) Anglia c) Niemcy d) Włochy 2) Potoczna nazwa gry w tenisa stołowego to: a) kometka b) ping pong c) bing bong d) zbijak 3) Mecz tenisa stołowego dzieli się na: a) kwarty b) gemy c) sety d) połowy 4) Z ilu (maksymalnie) setów składa się mecz .Tenis stołowy - - Test.. Jak łatwo obliczyć kort do gry deblowej jest szerszy o 2,74 m od kortu do gry singlowej.2 PRZEPISY GRY W TENISA STOŁOWEGO 2.1 STÓŁ 2.1.1 Górna płaszczyzna stołu, zwana powierzchni ą gry, powinna by ć prostok ątem o długo ści 2,74 m oraz szeroko ści 1,525 m i powinna by ć usytuowana w pozycji poziomej na wyso-ko ści 76 cm powyŜej powierzchni podłogi.Mecz tenisa stołowego składa się z setów, których może być maksymalnie siedem, w zależności od przyjętego wariantu..

Przepisy gry w tenisa stołowego DRAFT.

"Przepisy dla Sędziów Tenisa Stołowego" to przetłumaczona w całości XV edycja "Handbook for Match Officials", wydana w 2014 roku przez ITTF.. Decyzje podejmowane są na podstawie tychże przepisów, a nie jakichś wizji po grzybach sędziego, czy kibiców, więc skoro sędzia ma oparcie w przepisach, to uważam, że błędu nie popełnił.. W kolejnej części znajdują się załączniki, które przedstawiająPoznaj zasady gry w tenisa stołowego.. Jest więc okazja, aby zapoznać wszystkich zainteresowanych tą grą ze zmianami w jej przepisach.. Konspekt lekcji z techniki gry w tenisa stołowego .TEMAT: Tenis stołowy - nauka gry parami.. Szukasz informacji, jakie przepisy obowiązują obecnie, w 2021 roku?. Poznaj przepisy gry w tenisa stołowego.Tenis stołowy to gra którą z pewnością pamiętasz z lat szkolnych.. Osoby, które nigdy nie grały w ping-ponga, mogą kojarzyć go z .Krótki film na temat zasad gry w tenisa stołowego - podstawy niezbędne do gry Warto wiedzieć o nich więcej.. SL mierzy czas rozgrzewki, która trwać może maksymalnie 2 minuty, kiedy jej czasKonspekt lekcji z techniki gry w tenisa stołowego.. W postawach do odbicia poprawia siłę mięśni nóg.. 1) Z jakiego kraju pochodzi gra w tenisa stołowego?. Możemy rozegrać mecz do 4 wygranych setów, do 3 (wariant najpopularniejszy) lub do 2 (w rozgrywkach wyłącznie amatorskich).. Na ten cel została zaadaptowana jedna z sal..