Podstawowe elementy komputera prezentacja

Pobierz

Na maszynie tej można uruchomić aplikacje realizujące usługi sieciowe, również nazywane serwerami.Elementy zestawu komputerowego Już wiesz, że w skład zestawu komputerowego wchodzą: tzw. jednostka centralna (jednostka systemowa), monitor, klawiatura i mysz.. Powitanie.. Jakie znasz .Im częstotliwość zegara jest wyższa, tym szybciej wykonywane są operacje przez komputer.. Informatyka.. UMIEJĘTNOŚCI UCZNIÓW.. Każde z tych urządzeń odgrywa bardzo ważną rolę w funkcjonowaniu całego zestawu.zasadniczych elementów: jednostki centralnej, monitora i klawiatury.. Czy można odnieść wrażenie, że zostały stworzone przez tą samą osobę?. Różne: Informatyka.. Zajęcie swoich miejsc przy komputerach (maksymalnie po 2 osoby).. Umiejętnie uruchamia i korzysta z poznanych programów.. Wprowadzenie do grafiki komputerowej, WNT, Warszawa 1995 Zabrodzki J. Grafika komputerowa metody i narzędzia, WNT, Warszawa 1994 Tadeusiewicz R., Korohoda P., Komputerowa analiza i przetwarzanie obrazów, Wydawnictwo Fundacji Postępu Telekomunikacji, Kraków 1997 Dokumentacja programów Corel Draw, Corel PhotoPaint, 3DStudioMAX1.1.. Przygotowaliśmy więc krótki poradnik, w którym w prosty .- prezentacja zestawu komputerowego składającego się z 5 urządzeń: jednostki centralnej, monitora, klawiatury, myszy i drukarki.. urządzenia wejściowe.. Potrafi operować paletą narzędzi w edytorze grafiki: barwą, kształtem; przekształca obraz, kopiuje, wycina, wkleja gotowe elementy graficzne.- zestawy komputerowe, - slajd od 2 do 12..

Zaznacz w tekście: prezentacja.

Pozostałe elementy komputera, takie jak karta graficzna (niezintegrowana z płytą główną) , pamięci masowe (dyski, napędy optyczne), klawiatura itp. są urządzeniami zewnętrznymi (peryferyjnymi).Podstawowe elementy komputera są w obu przypadkach właściwie takie same.. Monitor komputerowy - ogólna nazwa jednego z urządzeń wyjścia do bezpośredniej komunikacji operatora z komputerem.. Procesor, płyta główna, karta graficzna, a do tego różne rodzaje złączy, zasilaczy i dysków.. Wykorzystaj to.Elementy tworzące sieć komputerową serwer sieciowy, zazwyczaj powinien to być komputer o dużej mocy obliczeniowej, zarówno wydajnym jak i pojemnym podsystemie dyskowym niezbędnym do przechowywania oprogramowania i danych użytkowników.. str. 4W poprzednim artykule z cyklu "Składanie PC" omówione zostały alternatywy dla klasycznego, składanego "peceta".. Treść zweryfikowana i sprawdzona.Podstawowe komponenty komputera osobistego: 1) Monitor 2) płyta główna 3) procesor (CPU)Elementy składowe komputera prezentacja by Agnieszka - issuu.. budowa jednostki centralnej..

Inne elementy mogą, ale nie musza być.

; myszka - manipulator pozwalający sterować pracą komputera;Na tej stronie przedstawiamy budowę komputera oraz poszczególnych jego komponentów i podzespołów.. - budowa wewnętrzna jednostki centralnej.Komputer jako źródło wiedzy i rozrywki.. Płyta główna.. Mam tu na myśli między innymi procesor, płytę główną, pamięć RAM, dysk twardy oraz zasilacz.A.. Zasady doboru elementów zestawu komputerowego w zależności od jego zastosowań 4.PŁYTA GŁÓWNA Płyta główna jest bardzo ważnym składnikiem komputera, na którym umieszczane i podłączane są wszelkie elementy zestawu komputerowego.. Urządzenia wejścia/wyjścia 2.2.1.. Opisane głośniki, karty rozszerzeń, procesor, wszystko co jest w komputerze - nie dosłownie ;) Wszystkie najważniejsze podzespoły itp. itd.. Karta sieciowa Karta sieciowa (nazywana również adapterem sieciowym) to urządzenie odpowiedzialne za wysyłanie i odbieranie danych w sieciach LAN.. Obsługuje podstawowe urządzenia składowe komputera.. Każdy komputer, który ma korzystać z sieci, powinien być wyposażony w taką kartę Jest to urządzenie wymagane we wszystkich stacjach roboczych przyłączonych do sieci.W obu przypadkach wykorzystane są bardzo podobne komponenty, które są niezbędne do funkcjonowania komputera.. poleca 74 % .. Więcej informacji..

Podstawowe elementy systemu komputerowego i ich funkcje 2.1.

Co oznaczają skróty: CPU, HDD, RAM, MB, TB, WLAN, PCI, USB?. Grupowanie: urządzenia wejścia.. Jednostka centralna 2.2.. Podpisy: elementy podstawowe zestawu komputerowego.. Jeśli nie, to poniżej przedstawiamy podstawowe komponenty komputera wraz z nazwami.. ^^ Podstawowe podzespoly komutera.pptKomputer nie jedno ma oblicze, powszechność białej metalowej obudowy do której każdy przywykł, w cale nie oznacza że tylko w takiej formie komputer może przesiadywać.. Test jednokrotnego wyboru: urządzenia.. Jak rozpoznać nazwy procesorów jedno- i dwurdzeniowych?. Dyskusja naprowadzająca na temat lekcji, pytania typu: - Z czego zbudowany jest zestaw komputerowy?. urządzenia wejścia wyjścia.. Stosowanie wiadomości w sytuacjach typowych: - Zmontowanie komputera na podstawie poznanych komponentów.Dla wielu osób komputer nadal jest tzw. czarną magią, szczególnie jeżeli chodzi o jego budowę - w środku znajduje się bowiem cała masa podzespołów, w których mniej doświadczonym klientom bardzo trudno się połapać.. OBUDOWA Obudowy dzielimy na dwa typy: Desktop czyli obudowy komputera, które charakteryzują się poziomym ustawieniem i Tower czyli obudowy komputera, które charakteryzują się pionowym ustawieniem.najważniejsze elementy, umożliwiając komunikację wszystkim pozostałymkomponentom i modułom..

1 Moduł 2 Podstawowe elementy systemu komputerowego 1.

Zależnie od ich technologicznego zaawansowania, funkcji jaką mają spełniać, miejsca w jakim powinny pracować oraz stylistycznych pomysłów ich twórców dzisiejsze .3 3 Literatura Foley J.D.. - zapoznanie uczniów z budową zewnętrzną: jednostki centralnej, klawiatury i myszy.. i wyjścia.. ^^komputer oraz inne elementy potrafią się automatycznie dostosować do współpracy z nowo dodanym sprzętem.. Płyta główna: Płytę główną można porównać do kręgosłupa komputera i jest jednym z najważniejszych komponentów.. W komputerze na płyciegłównejznajdująsię: procesor, pamięćoperacyjna lub gniazda do zainstalowania tych urządzeń oraz gniazda do zainstalowania dodatkowych płytzwanych kartami rozszerzającymi(np. PCI), urządzeńskładujących(dyski twarde,Budowa komputera- prezentacja.. Poziom umiejętności.. Opisane głośniki, karty rozszerzeń, procesor, wszystko co jest w komputerze - nie dosłownie ; ) Wszystkie najważniejsze podzespoły itp. itd.. Definicja systemu komputerowego 2. budowa komputera.. Niektóre elementy są "strategiczne" czyli że nie jest możliwa praca bez nich.. PRZEBIEG LEKCJI: 1.. Tak samo jak ludzki organizm, komputer potrzebuję podzespołów dzięki którym PC może sprawnie funkcjonować.. Zapamiętanie: - Wymienić podstawowe komponenty komputera, B. Zrozumienie: - Omówić podstawowe komponenty komputera, - Wyjaśnić sposoby montażu poszczególnych komponentów w komputerze.. Milionerzy: dokument tekstowy.. jednostka centralna.. Taki są np. płyta główna, procesor, pamięci RAM/ROM, karta graficzna, zasilacz.. Urządzenia wskazujące 3. urządzenia wyjściowe.. Wymienić należy tutaj przede wszystkim: procesor, płytę główną, pamięć RAM, dysk twardy, zasilacz.. Płyta jest tworzona z odpowiednio pasującymi ścieżkami.Jedna z lepszych prezentacji - temat podstawowe elementy komputera Urządzenia peryferyjne, urządzenia wewnętrzne jak i zewnętrzne.. Pamiętaj, że obraz zawsze lepiej przyciąga uwagę niż długi ciąg lanego tekstu.. Nawet jeśli części z czytających temat ten, rodem z pierwszej szkolnej lekcji informatyki, może wydawać się śmieszny, to chcę to usystematyzować w krótki i .Jedna z lepszych prezentacji - temat podstawowe elementy komputera Urządzenia peryferyjne, urządzenia wewnętrzne jak i zewnętrzne.. Klawiatura komputerowa - uporządkowany zestaw klawiszy służący do ręcznegoKomputer Klasy PC zbudowany jest części, które można porównać do budowy ludzkiego ciała.. prezentacja.. Zadaniem monitora jest natychmiastowa wizualizacja wyników pracy komputera.. - Pokażcie monitor, klawiaturę, myszkę, itp., - W jaki sposób włączamy - wyłączamy zestaw komputerowy?Pary: dopasuj rysunki do podpisów.. Elementy komputera: jednostka centralna, monitor, klawiatura, mysz Podstawowe elementy zestawu komputerowego to: jednostka centralna, która stanowi właściwy komputer klawiatura służąca do wprowadzania tekstu, wydawania poleceń itd.. Natomiast w tym artykule przybliżę podstawowe oraz dodatkowe elementy stanowiska komputerowego..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt