Szczegółowy test z lektury balladyna

Pobierz

Po zaznaczeniu wszystkich odpowiedzi naciśnij przycisk "Do oceny".. Balladyna to dramat, który powstał 1834 roku w Genewie.. Zabójstwo Gralona.. Jak nazywa się wyspa, na której mieszkają bohaterowie bajki "Tomek i przyjaciele"?. Tagi Inne tryby testu.. Żyją w bliżej nieokreślonym, legendarnym czasie.. Juliusz Słowacki.. 9.Kim była Goplana?. • Jaki prezent postanowił kupić mamie na urodziny Mikołajek?. W jaki sposób Goplana ukarała Balladynę?. Pytania dotyczą fabuły tragedii pt. "Balladyna" Juliusza Słowackiego.. 8.Gdzie toczą się wydarzenia.. Statystyka testu.. 3.Kto wymyślił konkurs na zbieranie malin?. Ilość pytań: 20.TEST Z LEKTURY PT.Balladyna.. 6.Podaj imiona sług Goplany.. 7.Jak w dramacie nazwano postać matki Aliny i Balladyny.. rzeki.Balladyna Jeśli chcesz mieć 4 lub 5-sprawdz się!. Lech rzekł: "Zostań ze mną!. Balladyna jest w ciazy, prawdopodobnie z Kostrynem.Balladyna u Pustelnika - odmowa "przywołania" martwej siostry.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. Czy znane Ci są wydarzenia z książki?. Pytania dotycza fabuly tragedii pt. "Balladyna" Juliusza Slowackiego.. Test z treści Dwanaście prac Herkulesa.. 5.Wymień trzy postacie fantastyczne 6.Gdzie została zakopana korona Lecha, przez kogo i dlaczego?. Zygmunt Krasiński.. Jeżeli odpowiesz poprawnie na co najmniej 1 pytanie .Quiz Balladyna - Test..

'Balladyna' - test znajomości lektury.

Z muzeami online dookoła świata!. 3 / 12 Pustelnik, do którego przybywa Kirkor, mieszka w chacie w pobliżu: jeziora.. Kobiety mieszkają w schludnej, ale bardzo skromnej chacie.. Szukaj; Instagram; Facebook; Youtube; Menu; Szukaj.. Rodzina należy do niższych warstw społecznych.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.Test wiedzy - "Balladyna"!. 1 / 12 Autor ''Balladyny'' to: Adam Mickiewicz.. Jakimi pojazdami są bohaterowie bajki.Test ze znajomości lektury "Mikołajek" .. Puszczali okręty z papieru w wannie.. Słowacki wspomina o Popielu III oraz Popielu IV, skąd .Streszczenie i opracowanie lektury "Balladyna" od nauqa.pl.. Gotfryd.Dwanaście prac Herkulesa.. Scyta rzekł: "Zostanę, Lecz kraju nie chcę, bo ziemie złamane.. Euzebiusz.. Perfumy.. Średnia 10/12.. Sprawdź jak poradzisz sobie z pytaniami z Balladyny.. Juliusz Słowacki wydał go dopiero podczas swojego pobytu w Paryżu w 1839. a) Nadinspektorem Jappem; b) Doktorem Burtonem; c) Hrabiną Rossakoff; d) Panną Lemon;Idę z Betlejem, a gwiazda błękitna.. Jak nazywał się książę, o którego względy współzawodniczyły siostry - Alina i Balladyna?. 2.Kim naprawdę był Pustelnik i co się z nim stało?. Rozwiąż test wiedzy o "Balladynie" i odpowiedz na 18 szczegółowych pytań dotyczących postaci i wątków w tym utworze literackim..

2.Test z lektury "Balladyna" (Juliusz Słowacki).

Nowy Jork, Paryż czy Londyn?. Uczta w zamku - wygnanie matki przez Balladynę.. Balladyna - test łatwy.. Masz do rozwiązania test jednokrotnego wyboru składający się z 17 pytań.. 8.Co się stało z Balladyną?. "Balladyna" od wielu lat znajduje się w szkolnym kanonie lektur, jej znajomość jest zatem niezbędna.Question 17. udała się do spowiedzi, nałożyła wysokie podatki na poddanych, trzykrotnie wydała wyrok śmierci, wyzwoliła chłopów od pańszczyzny.Zobacz quiz: Balladyna.. Sprawdź się!. Rozwiąż test z Balladyny i sprawdź swoją znajomość lektury.Darmowy quiz: Test z Lektury "Balladyna" - Poziom Trudny w kategorii Szkoła podstawowa.. 1) Jak miała na imię siostra Aliny a) Baśka b) Belka c) Balladyna d) Alina e) Agata f) Blanka 2) Ile osób zabiła Balladyna a) 6 b) 7 c) 4 d) 5 e) 8 f) 3 3) Kim dla Balladyny jest Fon Kostryn a) kochankiem b) mężem c) sługą 4) Goplana kocha .. a) Skierke i Chochlika b) Grabca c) Aline d) Siebie e) Wdowe f) Balladyne 5) Filon .Balladyna - Test z lektury "Balladyna" J.Słowackiego 1 klasa gimnazjum - TEST 4free.pl bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla Webmastera.Balladyna - test ze znajomości lektury - Koło fortuny.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.TEST ZE ZNAJOMOŚCI TREŚCI "BALLADYNY" J. SŁOWACKIEGO..

10.W kim się ...Balladyna - test znajomości lektury.

Koło jakiego jeziora znajdowała się chata pustelnika?. 11.Zakochany w Alinie pasterz to :.. 12.Podaj co najmniej trzy wyróżniki kwalifikujące "Balladynę" do rodzaju literackiego zwanego dramatem.. Z jakiej rodziny pochodziła Balladyna?, Jak miała na imię siostra Balladyny?, Skąd pochodzi imię Balladyny?, Kto jest autorem dramatu Balladyna?, Za kogo wyszła Balladyna?, Co siostry miały zbierać w lesie?, Kto poradził Kirkorowi, by wziął żonę z ludu?, Od kogo Lech otrzymał koronę?, Kto .Test z lektury szkolnej Test - Balladyna .. 5 wielkich porządków, których nie możesz pominąć w święta .. "Hobbit, czyli tam i z powrotem": szczegółowy test wiedzy z lektury z odpowiedziami "Opowieść wigilijna": test szczegółowy z lektury Jak dobrze znasz dramat "Balladyna" J. Słowackiego?Pochodzenie Balladyny.. Testy: Lektury szkolne.. 4.Kto wygrał tą rozgrywkę i w jaki sposób?. Przemiana Grabca w króla - Grabiec w koronie Popielów.. Przepisy; Inspiracje plastyczne; Zabawy rozwojowe; Książki .. Książki niezawodne w walce z koronawirusem.. Powiązane z testem.. Balladyna mieszka wraz z młodszą siostrą Aliną i ich matką wdową w wiosce nad jeziorem Gopło.. Rozwiąż test!Balladyna obfituje w tragiczne wydarzenia.. Kwiaty.. 9.Jak Balladyna przywitała matkę na uczcie w zamku.. Test składa się z 12 pytań.. Książkę.. Możesz zdobyć 17 pkt..

TOP.Poniżej znajdziesz listę pytań z lektury Balladyna, które mogą Ci się przydać do powtórki.

2 / 12 Siostra Balladyny, która została zamordowana, to: Lilia.. 7.W jaki sposób Balladyna pozbyła się Kostryna?. Podczas rozmowy, z którym ze swoich znajomych Herkules Poirot podjął decyzję o wykonaniu swoich dwunastu prac ?. Test ze znajomości książki Dwanaście prac Herkulesa.. Warszawa.. Andrzej Wajda; Stefan Żeromski; Aleksander Kamiński; Sprawdź się w poniższych tematach: Tomek i przyjaciele.. Możesz zobaczyć dotychczasowe wyniki poprzez wybranie odnośnika "Wyniki w Sieci".. Test rozwiązywano: 2127 razy.. Kto jest autorem "Syzyfowych prac"?. Jest to również imię głównej bohaterki tego utworu, zazdrosnej i bezwzględnej femme fatale.. Gopło.. Czy pamiętasz, ile osób miała na sumieniu główna bohaterka i do jakiego stopnia zdeprawowało ją władza?. Rozwiąż test.. Dzielę na poły".. Sprawdź, jak dobrze pamiętasz tę tragedię w pięciu aktach!. "Balladyna" to pięcioaktowy dramat, napisany przez jednego z wieszczy narodowych - Juliusza Słowackiego.. 10.Kto padł ofiarą zbrodni Balladyny..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt