Czy można jeździć na oponach zimowych latem

Pobierz

To cztery długości samochodu.. W najlepszym razie jazda będzie na granicy wymagań bezpieczeństwa, ale można zapomnieć o wygodzie.Pomimo że wszyscy znamy powszechnie obowiązujące zasady, to niektórzy użytkownicy uparcie idą pod prąd, łamiąc je.. Zanim przejdziemy do bardziej technicznej części materiału, to od razu odpowiemy na pytanie z tytułu - tak, można.. ( źródło)Jul 24, 2020Dlaczego?. Ale zapewne nie jesteś jedynym kierowcą, który zadaje sobie pytanie, jak sprawdzać zużycie opon.W związku z tym pytanie, czy latem można jeździć na oponach zimowych, pod warunkiem, że aktywne kołowanie jest utrzymane, nie może znieść.. Ta pozorna oszczędność czasu i pieniędzy sprawia, że zapominają o bezpieczeństwie.. Ale czy to aby na pewno prawda?. Jeżeli z jakiegoś powodu nie chcecie lub nie możecie zmienić teraz opon, a będziecie musieli czasem przejechać się samochodem przy wysokich temperaturach, to nic złego się nie stanie.Czy mogę jeździć na zimowych oponach latem?. Droga hamowania samochodu na oponach zimowych latem ze 100 km/h do całkowitego zatrzymania auta może być nawet o 16 m dłuższa niż na oponach letnich!. Ktoś mi mówił że opona (zimówki) może pod wpływem rozgrzania(upałów, gorącego asfaltu) pęknąć podczas jazdy .. Mam załozone zimówki nie nadające się na kolejny sezon, ale na lato byłyby w sam raz.Feb 3, 2021Opony zimowe latem w Niemczech Za naszą zachodnią granicą, podobnie jak w Polsce, nie ma odgórnego nakazu jazdy na oponach zimowych..

Tak, można.

Nietrudno domyślić się, że opony letnie zatrzymałyby samochód przed przeszkodą, w którą na zimowych oponach uderzyłby on z całym impetem.Jun 22, 2021Czy można jeździć na oponach zimowych latem?. Po drugie, kierowca z czasem nabiera wyczucia i przystosowuje styl prowadzenia auta do jego możliwości.May 8, 2021Wielu kierowców kusi idea niezmieniania opon zimowych na letnie.. Skoro zimówka dobrze radzi sobie w śniegowych warunkach, to bez problemu upora się z nagrzanym asfaltem.. Od ich przyczepności zależy droga hamowania, czyli nasze bezpieczeństwo.. Można wyjechać z domu, bo droga wiedzie z góry, ale już nie wrócić, kiedy spadnie śnieg, bo auto na letnich oponach nie poradzi sobie z niewielkim nawet wzniesieniem.. To cztery długości samochodu.. Nietrudno domyślić się, że opony letnie zatrzymałyby samochód przed przeszkodą, w którą na zimowych oponach uderzyłby on z całym impetem.May 26, 2022Podczas jazdy na zimówkach w warunkach letnich zwiększa się długość drogi hamowania, samochód traci sterowność na zakrętach i zmniejsza się komfort prowadzenia auta.. Jest też taka grupa kierowców, którzy uważają, że wymiana opon zimowych na letnie po prostu się nie opłaca.. W niektórych środowiskach pokutuje opinia, że opony zimowe nadają się zarówno na zimę jak i na lato i dopuszczalne jest jeżdżenie na nich kiedy temperatura znacząco wzrośnie.Mar 31, 2022Czy można jeździć na oponach zimowych latem?.

To cztery ...Jazda na zimowych oponach w lecie jest nieopłacalna!

Wymagane jest jednak posiadanie opon przeznaczonych do aktualnych warunków na drodze.Mar 21, 20223 days agoDroga hamowania samochodu na oponach zimowych latem ze 100 km/h do całkowitego zatrzymania auta może być nawet o 16 m dłuższa niż na oponach letnich!. Musisz wiedzieć, że jazda na zimówkach przez cały rok jest .Jun 2, 2021 Taka decyzja może mieć tragiczne skutki - droga.Często można się spotkać wśród kierowców z przekonaniem, że co prawda absolutnie konieczne jest opon z letnich na zimowe, ale już nie zawsze trzeba to robić w odwrotnej sytuacji.. Według testów ADAC podczas jazdy z prędkością 100 km/h latem na zimowych oponach droga hamowania do całkowitego zatrzymania pojazdu jest o 16 m dłuższa niż w przypadku poruszania się na letnich gumach.3 powody, dla których nie zaleca się jeżdżenia na oponach zimowych latem 1 - Większe bezpieczeństwo Natomiast w temperaturze poniżej 7°C i warunkach zimowych, wyższych osiągów możemy oczekiwać od opon zimowych z certyfikatem dopuszczającym je do użytkowania na śniegu (oznaczenieApr 14, 2022Droga hamowania samochodu na oponach zimowych latem ze 100 km/h do całkowitego zatrzymania auta może być nawet o 16 m dłuższa niż na oponach letnich!. Dlatego, że o ile latem auto na zimówkach gorzej się prowadzi i jest mniej stabilne, o tyle w zimie opony letnie mogą całkowicie uniemożliwić jazdę po ośnieżonej lub oblodzonej drodze..

Wiesz już, czy można jeździć latem na zimowych oponach z punktu widzenia przepisów.

Obowiązuje tutaj pełna dowolność.Aug 6, 2020Zgodnie z obowiązującym prawodawstwem kierowcy są zobowiązani do używania opon sezonowych zimą i latem.. Wiele osób mówi, że w ten sposób można zaoszczędzić, chociażby na zakupie dwóch kompletów opon.. W polskich przepisach nie znajdziemy ani słowa na temat tego, że nakazuje się używanie opon sezonowych - w odróżnieniu od wielu innych krajów.. Oznacza to, że w okresie od czerwca do sierpnia samochód musi być "obuty" w letni komplet opon, a od grudnia do lutego w komplet zimowy.. A gdy już mowa o drodze hamowania, jeżeli planujecie zużyć do końca stare zimówki i chcecie na nich jeździć latem, powinniście się zastanowić, czy rzeczywiście warto ryzykować.. Nasze opony są jedynym elementem pojazdu mającym kontakt z podłożem..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt